Citrín je žltou odrodou kremeňa. Je to kryštál, ktorý v sebe uchováva slnečnú energiu a svojmu majiteľovi odovzdáva teplo, energiu a zvyšuje jeho tvorivé schopnosti. Je to jeden z kameňov, ktoré nikdy nepotrebujú čistenie. Pohlcuje, premieňa a rozptyluje negatívnu energiu, vďaka čomu má mimoriadny ochranný účinok na životné prostredie, v ktorom sa jeho majiteľ pohybuje.  Veľmi dobre slúži pri urovnávaní vzťahov v skupinách či v rodine, kde vládnu spory. 

Je to kameň hojnosti. Učí, ako k sebe prilákať bohatstvo a prosperitu spoločne s úspechom a všetkými dobrými a príjemnými vecami, ktoré svet ponúka. Je obdarený mocou poskytnúť šťastie každému, kto vlastní jeho kryštál.

Povzbudzuje trávenie a krvný obeh. Výborne pôsobí pri prekonávaní depresií, obáv a fóbií. Nastoľuje pocit vnútorného kľudu. Blahodarne pôsobí pri obnove stratených síl a energie.

„TIP“: Položte kúsok citrínu do rohu hojnosti svojho domu alebo kancelárie, alebo napr. do peňaženky. Roh hojnosti je najvzdialenejší ľavý roh od vstupných dverí.